4 1/4w Or & 8 1/2w x 11h x 1 3/4d (4) Brochure/(2) Magazine: 2 Pockets/Counter/Wall
4 1/4w Or & 8 1/2w x 11h x 1 3/4d (4) Brochure/(2) Magazine: 2 Pockets/Counter/Wall
SKU: TK852DCI
$35.96
2 Tier Brochure/Magazine Holder Or Display
These 4 Pocket Acrylic Literature Displays Can Display 4 Brochures Or 2 Magazines!
These 4 pocket, 2 tier wall mountable brochure/magazine stands display up to 8 1/2" wide for magazines and 4" wide for brochures. These multiple pocket acrylic literature displays enables you to showcase both brochures and magazines. These acrylic brochure/magazine holders feature 2 tiers which enable you to display two magazines or four brochures. These versatile literature displays can display up to two times the quantity of your literature. These countertop multi-pocket brochure/magazine displays/holders are ideal for any type of advertising and promotions where you need to display literature up to 8 1/2" wide. These tiered magazine/brochure holders are ideal for any type of advertising and promotions where you need to display different brochures. These four pocket countertop acrylic brochure/magazine stands display great in waiting rooms, hotel lobbies, doctors offices and on retail counters. If these cheap acrylic brochure/magazine displays are what you need, buy them today to meet your business literature displays need.
Dimensions: 4 1/4"w Or 8 1/2"w x 11"h x 1 3/4"d
Includes: Pocket Dividers
Includes: 2 Key Holes For Wall Mounting
| SKU Number: | TK852DCI |
|---|---|
| Minimum Quantity For Online Orders: | 8 |
| Carton Quantity: | 8 |
| Product Type: | Literature Holders |
| Placement Type: | Counter, Wall |
| Material: | Acrylic |
| Size: | 8 1/2"w x 11"h x 1 3/4"d |
| Each Pocket Size(s): | 8 1/2"w x 1 3/4"d |
| Overall Product Dimensions: | 9.25"w X 11"h X 5"d |
| Capacity: | 1 3/4" |
| Number of Pockets: | 2 |
| Holds: | 8 1/2" Wide |
| Color(s): | Clear |
| Artwork Size: | 8" x 3.2" |
| Includes: | (2) Brochure Dividers (2) Mounting Holes |
| Features: | Mounting Holes |
| Actual Unit Weight (lbs): | 1.75 |
| Lead Time: | 24 - 48 Hours |
| Additional Info: | Call to order Imprinting - 1-866-550-0656 |