37"w x 72"h - 125"h Adjustable, Retractable Banner Stand, Optional Graphics
37"w x 72"h - 125"h Adjustable, Retractable Banner Stand, Optional Graphics
SKU: MSQT-GIANT-920 AX
$205.80 - $644.13
The Giant Mosquito retractable banner stand is an affordable banner display option that comes with unmatched versatility. The heavy duty aluminum base features a silver finish and black endcaps. A great fit for all size display areas, the Giant Mosquito has a variety of height options, all the way up to 10ft.
| SKU Number: | MSQT-GIANT-920 AX |
|---|---|
| Minimum Quantity For Online Orders: | 1 |
| Product Type: | Banner Displays / Tradeshow |
| Placement Type: | Floor |
| Size: | 37"w x 72" - 125"h |
| Overall Product Dimensions: | 37"w x 72" - 125"h x 15.75"d |
| Height(s): | 68" - 122" |
| Number of Sides: | 1 |
| Artwork Size: | 36"w x 68"h - 122"h Adjustable |
| Upload Artwork: | Upload Artwork |
| Features: | Retractable, Adjustable |
| Actual Unit Weight (lbs): | 13 |
| Lead Time: | 4 Business Days |
Instructions for Download
Assembly Instructions & Spec Sheet - Mosquito Giant Banner StandVideo Instructions
Banner Graphic Set Up Video
Banner Stand Set Up Video