8 ½"w x 11"h, 11"w x 14"h, 11"w x 17"h, 14"w x 22"w, 22"w x 28"h, 24"w x 36"h Rectangle Wall/Ceiling Sign Frame; Portrait
8 ½"w x 11"h, 11"w x 14"h, 11"w x 17"h, 14"w x 22"w, 22"w x 28"h, 24"w x 36"h Rectangle Wall/Ceiling Sign Frame; Portrait
SKU: PX-RE-V AX
$62.68 - $119.95
- 8 1/2 x 11, 11 x 14, 11 x 17, 14 x 22, 2w x 28, 24 x 36
- Accepts graphics up to 3/16" thick
- Rectangular Frame - Precision mitered corners
- Vertical Orientation
- Double Sided Graphics
- Includes 2 universal hanging clips
- Includes 2 top & bottom wall hangers
- Precision mitered corners
- Graphics Sold Separately
- 8 ½"w x 11"h, 11"w x 14"h, 11"w x 17"h, 14"w x 22"w, 22"w x 28"h, 24"w x 36"h
- Accepts graphics up to 3/16" thick
- Vertical Orientation
- Double Sided Graphics
- Includes 2 universal hanging clips and 2 top & bottom wall hangers
- Rectangular Frame - Precision mitered corners
- Side loading - 3/16" full open slot accepts 3/16" media
- Accepts (2) Matte or Clear 1/32" lenses (sold separately)
- Coroplast Backs - White, 4mm make excellent backs (sold separately)
- Satin Silver, Matte Black
- Graphics Sold Separately
| SKU Number: | PX-RE-V AX |
|---|---|
| Minimum Quantity For Online Orders: | 1 |
| Carton Quantity: | 1 |
| Product Type: | Sign Holders |
| Placement Type: | Wall |
| Orientation: | Portrait |
| Material: | Metal |
| Size: | 8½" x 11", 11" x 14", 11" x 17", 14" x 22", 22" x 28", 24" x 36" |
| Capacity: | 3/16" |
| Number of Sides: | 1 |
| Color(s): | Black, Silver |
| Loading or Door Style: | Side Load |
| Includes: | (2) CPL 1/32" lenses, 2 Universal hanging clips, 2 Top & bottom wall hangers |