22 x 84 Poster Sign Holder:Two Sided, Black or silver
22 x 84 Poster Sign Holder:Two Sided, Black or silver
SKU: L2284 AX
$366.32
- 22"w x 84"h Tall Poster Sign Holder
- Frame Depth (Outer Dimension) for all units: 3/4"
- Top 1/4” slot for easy graphic insertion
- Room for (2) 1/8” graphics & CPL lenses
- Extremely portable yet durable
- Satin powder coated matte finishes
- Load graphics facing out-both sides
- Electrically welded bases with steel inserts
- Great for fast and easy graphic change-outs
- Graphic Header Clip Set of 3 Available (HD1)
GREAT FOR LARGE VENUES - DOUBLE SIDED VIEWING
LIGHTWEIGHT, EXTREMELY DURABLE CONSTRUCTION
- 22"w x 84"h Tall Poster Sign Holder
- Frame Depth (Outer Dimension) for all units: 3/4"
- Lightweight aluminum construction
- Top 3/16" slot for easy graphic insertion
- Each frame holds two 1/8" graphics (double sided)
- Extremely portable yet durable
- Great for fast and easy graphic change-outs
- Satin powder coated matte finishes
- Load graphics facing out-both sides
- Electrically welded bases with steel inserts (excluding LF228)
- Made in the U.S.A.
| SKU Number: | L2284 AX |
|---|---|
| Minimum Quantity For Online Orders: | 1 |
| Carton Quantity: | 1 |
| Product Type: | Sign Holders |
| Placement Type: | Floor |
| Orientation: | Portrait |
| Material: | Metal |
| Size: | 22" x 84" |
| Height(s): | 88" |
| Capacity: | 1/4", 1/8" |
| Number of Sides: | 2 |
| Color(s): | Black, Silver |
| Loading or Door Style: | Top Load |